Програма

Прожекциите на фестивалната програма ще бъдат в кинозалата на НАТФИЗ "Кръстьо Сарафов" и Културен център G8.

В конкурсната програмата ще вземат участие 131 игрални, документални и анимационни филми. В извън конкурсната програма ще бъдат показани 14 експериментални филма

Ден 1 – 01.11. Сряда

12:00 Регистрация

12:30 Откриване @ Кинозала НАТФИЗ

13:00-15:00 Игрални филми @ Кинозала НАТФИЗ

TitleDirectorCountryDuration
БатмобилДеян БараревБългария0:16:32
ГладТамара ТодороваСърбия0:15:00
212Боаз ФърнелИзраел0:20:00
СвечеряванеМирона РадуРумъния0:14:00
ИкарТом ТелърСАЩ0:19:59
Щастлива коткаУмут Хевал ЧеркезТурция0:09:00
Пипнах теСебастиан ДрозакПолша0:14:55
ПосещениетоМартин НегревБългария0:10:00

15:30-17:30 Игрални филми @ Кинозала НАТФИЗ

TitleDirectorCountryDuration
Нашите героиЯир АгмонИзраел0:17:00
СупотФил ДжорданоФилипините0:12:33
Мечта за ВаршаваМатеуш ЧухновскиПолша0:15:49
НаздравеСабрин КуриИзраел0:18:31
РадостАбини ГолдГермания0:14:56
МомичетоПетър МиновБългария0:10:00
Добре дошлиБалаж ДудашУнгария0:29:59

18:00-20:00 Документални филми @ Кинозала НАТФИЗ

TitleDirectorCountryDuration
Купувачи на надеждаТосан РаматБългария0:20:00
Кралски синАнна ГимешиУнгария0:19:54
ЗатварянеМариана Франка де Лима, Джилдо АнтониоБразилия0:29:55
ФлойдПиер-Ив БолиюКанада0:13:31
Братството на Черните каскиАна БретенРумъния0:14:01
Жени, жени, жениНикица ЗдуничХърватска 0:23:00

Ден 2 – 02.11. Четвъртък

10:30-12:30 Игрални филми @ Културен център G8

TitleDirectorCountryDuration
Това, което никой не виждаМле Де ДжакоСАЩ0:05:11
Шести априлСигрид КолбьорнсенНорвегия0:24:46
ПетрелЧарлс БродАвстралия0:12:08
Жовот според Москри Горан НиколичСърбия0:29:00
РазрешителнотоНора ФингшайдГермания0:09:51
Зли делаПьотр ДомалевскиПолша0:24:00
След 100 метра завийте надясноСтефани ДойчиноваБългария0:14:00

13:00-15:00 Игрални филми @ Културен център G8

TitleDirectorCountryDuration
Другарю СебастианМартин ГеновскиБългария0:12:22
В нашата странаЛуиза ВагнерГермания, Испания0:29:52
НеонаВера ВодинскиРусия0:07:30
Ще те вземемДейвид ВагнерГермания0:17:29
На остроРумен Русев, Васил КоцевБългария0:06:40
Щастлив денПиерик РоланФранция0:14:51
БежанецРамазан КиличТурция0:02:52
НякъдеСимеон СокеровБългария0:28:00

15:30-17:30 @ Културен център G8

Майсторски клас "Преходът от късометражни към игрални филми" на Дору Нитеску, Румъния

Представяне на филма "Кармен" и дискусия с участниците

18:00-20:00 Документални филми @ Кинозала НАТФИЗ

TitleDirectorCountryDuration
228Мазар Йълдъз, Дениз ШенюлТурция0:20:00
Брат ВахабИбад ШайхИндия0:11:13
Парите в моята количкаЕдмонд ТамалеУганда0:14:06
ИзходКатарина ВолГермания0:23:27
От хартия и оловоСандрин КорбейКанада0:12:00
УтопияМатия ГлушчевичСърбия0:21:00
Щитът, който носяБасма ФаратЛиван0:18:50

Ден 3 – 03.11. Петък

10:30-12:30 Игрални филми @ Културен център G8

TitleDirectorCountryDuration
ЩурциЦлил ЗисоИзраел0:25:00
Пет минути до края на лятотоАлександър ЛебедевскиБългария0:10:26
ПриближаванеТереза ПоспишиловаЧехия0:29:32
Блус и пуриКристофър КауфманГермания0:20:00
Лошо възпитаниеТибериу ЧисВеликобритания0:01:30
Две секунди тишинаФелипе СанцИспания0:15:00
Близо до КеплерЛаура МатГермания0:18:07

13:00-15:00 Игрални филми @ Културен център G8

TitleDirectorCountryDuration
Няма връзкаНурия АуджиИспания0:13:00
ТериерОзан МермерГермания0:24:00
Няма да дойда утре!Ведат ГьокалпТурция0:10:00
Различният БайернМатиас КосмелГермания0:25:00
Джени обича СатанатаДжена БриантСАЩ0:14:20
ИридесценцияМакс БошамКанада0:09:00
Трета стаяПетя ИвановаБългария0:08:18
ТретиятТобиас ШмуцлерГермания0:13:46

15:30-17:30 @ Културен център G8

Как се прави филм, достоен за Оскар?

Разговор с авторите на българския филм „Слава“ Кристина Грозева и Петър Вълчанов

18:00-20:00 Документални филми @ Кинозала НАТФИЗ

TitleDirectorCountryDuration
Глупостта няма да те убиеНатанаил ВинсентКанада0:13:28
Не идвайте в ЕвропаПонт Йонестром, Мина ЛундбергЩвеция0:12:43
Свободен съмЕдвард Карийорд, Бендик МондалНорвегия0:20:00
ПалигенезаНуно Брауман, Педро КочПортугалия0:16:01
Най-силната тишинаМарчела МореноБразилия0:15:00
Град на стениЕнеос ЧаркаАлбания0:22:11
Афтър партиВиктор ЗатилаХърватска 0:22:00

Ден 4 – 04.11. Събота

10:30-12:00 Анимация @ Културен център G8

TitleDirectorCountryDuration
Ден в паркаДиего ПоралИспания0:02:00
ВидаАндра ПоповичВеликобритания0:04:25
Terror – ErrorАлександър НанчевБългария0:13:00
Приказка на кралицатаНатали Санстад, Сара ХайорнсВеликобритания0:03:42
Не съм сам!Амин МалакотикахИран0:02:30
Срок на годностШвен Шун ЧангСАЩ0:04:21
ПериферияСаша ВасилиевРусия0:04:00
Острови близнациМанон Саи, Шарлот Сарфати, Кристин ЖодуанФранция0:07:18
РетушЙи-шан Уанг, Ю-ру Лин, Йи-Хсуан ЛиТайван0:04:15
Под 0°Итай Хагаж, Джонатан ГомесКоста Рика0:04:54
СътворениеЮлия БайгуловаРусия0:06:00
Големият намира тромпетДан КастроВеликобритания0:04:33
Гнездо на вранаАмрита ВариърИндия0:05:29
ЦитипатиАндреас ФейксГермания0:06:49
Сладкото убиваТирават СуанпаниТайланд0:01:21
Пътуването никога не завършва, пътуването никога не започваМайкъл БрандВеликобритания0:02:53
НосорогътФарзан ГобадиИран0:03:30
БръмналРаян РозенталСАЩ0:03:02

13:00-15:00 Игрални филми @ Културен център G8

TitleDirectorCountryDuration
ИзпитБоя ХаризановаБългария0:28:00
КорабФелипе ВаргасСАЩ0:04:50
Секс, лула, омлетАна-Мария КоманескуРумъния0:22:47
Да отгледаш АлисДанило ЗамбраноИрландия0:03:58
Влюбен в кинотоАскар Норакун УулКиргзстан0:10:05
ЯсенОр БендажидИзраел0:14:14
АриClément VerneuilКанада0:13:00
ГущерКорина КраусГермания0:23:00

15:30-17:30 Игрални филми @ Културен център G8

TitleDirectorCountryDuration
ИзлизамЛотаро Состильо, Матиас ГонсалесАржентина0:21:26
ТетанусКордиан КаджелаПолша0:30:00
ТишинаЙована АврамовичСърбия0:11:00
13+Никица ЗдуничХърватска 0:21:00
ОранжериятаДжана АрниШвейцария0:09:47
Терка НоваСтела АсмонУнгария0:10:00
СерафимВаня ДоневаБългария0:15:12

18:00-20:00 Документални филми @ Кинозала НАТФИЗ

TitleDirectorCountryDuration
КарменНаталия ПрестънИспания, Германия0:16:00
ДаниелАнастасия ДабровскаПолша0:24:10
Далеч от родната земяХайдар ДемиртасТурция0:20:00
Една от петХоли Бурдилон, Хана Мак МейкингВеликобритания0:12:00
Реконструкция на реалносттаАлис УонгХоландия0:11:19
Училище 202Иракли БерияГрузия0:22:28
ТанкамаРама БарданИндия0:14:07

Ден 5 – 05.11. Неделя

10:30-12:00 Анимация @ Културен център G8

TitleDirectorCountryDuration
Спектърът на умаИлениа ЛочиИталия0:03:29
Задна седалкаДжорджа КукВеликобритания0:03:28
ОбиколкаЖасмин СедеБелгия0:02:23
Приказка за  одеалотоМария КузменкоРусия0:03:29
Песен за менФатима Гарсия Херера, Жозе Мена МаренкоКоста Рика0:03:47
ИзкушениеКамий Канон, Лора Буйе, Майкъл ХофтФранция0:04:57
СтрелциРуфъс ДекстърВеликобритания0:04:17
Скъпа, СмъртКейт АйзенбергСАЩ0:07:00
How Art YouКимбърли БеркмосБелгия0:04:31
Цената на очарованиетоБренда ЛинГермания0:04:04
ЛивСунива Флуг ХолВеликобритания0:03:57
ПроникванеПиер Ропар, Антони Дерори, Диан ТироФранция0:07:42
Резерве!Хедър Ан АбейсесераСингапур0:03:48
ПортретАлександра ЕлезоваБългария0:08:00
ДжонМатю УитморВеликобритания0:02:01
ХлебаркаДжонатан ХашилониИзраел0:13:00
ТухлитеЕкатерина КирееваРусия0:03:00
На борда!Шарлин ПарисоФранция0:01:32

13:00-15:00 Игрални филми @ Културен център G8

TitleDirectorCountryDuration
Анасонови бисквитиЕстефан КатарЛиван0:04:24
Голяма сестраМихал ГаснерИзраел0:13:05
Всички ниеКатя БенратГермания0:21:33
Йоги и колетАрон ХорватСловения0:17:56
Липсата на щастиеДжемиле Рана УнверТурция0:05:03
НадпревараКрасимир КалушевБългария0:14:00
Поезия и сладоледАмит ДоронИзраел0:25:00
Господин КметЧарлз МасикотКанада0:17:20

15:30-16:30 Експериментални филми @ Културен център G8

TitleDirectorCountryDuration
Кратък филм за регистриранетоАдриан ВойташИрландия0:08:02
Уважаеми бъдещ съпругБианка РадулескуРумъния0:03:07
ЛалДжемре ЯлмазТурция0:03:05
НепостоянностЧан Тейк КуанМалайзия0:07:43
ПадналиятТиджей Идого Нигерия0:06:55
ТъгувамДжай Вир РоджърсВеликобритания0:02:12
Град в 60 секунди. МоскваСергей НиколаевРусия0:01:00
Тук и сегаАристо ВопенкаБелгия0:11:00
ДъхРоберто Рамирез АлкосерМексико0:02:04
Вкусът на любовтаПол ШауфлерАвстрия0:04:32
Представи сиЛорън ВалиСАЩ0:01:50
ЖителитеПатриция ПавезовскаПолша0:02:00
Какво сме ниеАлесио Де Марки, Алесандра ТуркатоИталия0:04:45
Сара танцьоркатаТим ЕлрихГермания, Австрия0:12:45

18:00 Церемония по награждаването @ Кинозала НАТФИЗ

* Организаторите си запазват правото на промени в програмата при възникване на непредвидени обстоятелства.