програма

Церемонията по откриването ще се проведе в Аулата на НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов“. Фестивалната програма ще бъде представена в Кино залата на НАТФИЗ и Културен център G8, а специалните прожекции „Ранно пиле в полет“ – в Евро Синема.

В състезателната програма ще вземат участие 143 игрални, документални и анимационни филма. В извън състезателната програма ще бъдат представени 19 експериментални филма и специална селекция от късометражни филми на студенти от Академия по изкуствата Белград, Сърбия. Специалните прожекции младо българско кино „Ранно пиле в полет“ ще покажат дипломния филм и пълнометражния дебют на български режисьори, чиито път към престижните награди  от български и международни  фестивали започва с „Ранно пиле“.

НАТФИЗ аула и фоайе

11:00 – Регистрация

13:00 – Откриване

14:00 – Репортаж за някои известни / изложба на фотографа Цветан Лиловски

Кинозала НАТФИЗ

15:30-17:30 – Състезателна програма / игрални филми – 120’

заглавиережисьордържававреметраене
КъщатаЯна ТитоваБългария14’00
Истински цветовеДейвид ВалентАвстралия10’17
Рап братяАдриян АпанелПолша26’13
Беше тъмноМивако ван ВейенбергБелгия18’02
Някои от насАня КавичБосна и Херцеговина08’58
Нордстад, какво става?Мо ДжагърГермания27’00
ЛусиРан ЛиКитай19’32

18:00-20:00 – Състезателна програма / документални филми – 120‘

заглавиережисьордържававреметраене
ГМО ДебатътЛъчезар ВелиновБългария27’00
Как сиМунзир КурайшиАнглия09’57
Нулева гравитацияЯнис ЛенцАвстрия09’53
Флинт: гласове от отровения градЕлиз КонклинСАЩ23’31
Отвъд въглищатаВероника Хесамин Лопес Сайнц, Андрея Фуентес ЧарлзМексико10’08
В тръсене на Божия райМоханад АбделгавадГермания21’06
Скейтборд срещу бедността в АутлангТим ДрабантЮжна Африка08’38
Законно пристрастениМариса СтелиСАЩ10’00

Културен център G8

10:30-12:30 – Състезателна програма / игрални филми – 120‘

заглавиережисьордържававреметраене
КилерЛутрим АбдулахиАлбания11’00
Пържолата на леля МаргоСамех АлааФранция11’21
Изяж ме!Илина ПеряноваБългария/Естония20’56
ТихоЛили ЕрлингерГермания29’11
ОгледалоФуркан ЯзгечТурция07’31
Да играеш тигърЯсна НанутХърватска25’00
Колет и стая Б-12Александра КарамисарисФранция10’13
Кифличка с маслоКристофър КауфманГермания06’12

13:30-14:30 – Извън състезателна програма / експериментални филми – 60‘

заглавиережисьордържававреметраене
Видях те в съня си... не казвай на никогоБлаговест ЗлатковБългария10’00
КухМарлене РайшалАвстрия04’27
ШахФаридул Ахасан ШуравБангладеш03’20
ФасадаКарол НгуенКанада10’36
ЧужденецВула ГерманакуГермания11’00
ТрохиМерт Инан, Джемре ЯлмъзТурция01’20
КиароскуроГуставо Гамеро ВегаНова Зеландия07’27
ПубликаВедат ГьокалпТурция03’00
Аз съм Тейлър МатюсънЕлиз КонклинСАЩ04’09

14:30-16:00 – Състезателна програма / игрални филми  - 90‘

заглавиережисьордържававреметраене
Рождения ден на АниКирил ТодоровБългария14’20
ДоставкаКирил АкишкинРусия09’45
СгодениКлаудио ФранкеГермания05’30
Пре(мина)ващОмид Шамс, Пурия ПишваеИран10’08
Де НироХакур Стейнгримсон,  Кнутур ОлафсонИсландия09’59
Мама и океанаДейвид ВагнерГермания09’40
БлокиранШай ЕзраИзраел16’35
Калаеното момчеРиан АприансиахИндонезия16’44

Кинозала НАТФИЗ

18:00-20:00 – Състезателна програма / документални филми – 120‘

заглавиережисьордържававреметраене
Викингът от БъкстонТосан РамарБългария14’00
Рифсиме и ШотаЛаша БашарулиГрузия12’22
Емигрантът е птицаМарзиех РиахиИран30’00
Под напрежениеСебастиян БиндерГермания12’52
Истории от балконаОтилия Бабара, Мария Грация Баркет, Максим МадоновУнгария08’46
Червена охра - последните пазители на свещения огънТим Драбант, Фанон КабвеЮжна Африка29’59
ПортиерътДоминик ГлиатисСАЩ07’00
Изкуството на фотографиятаСурав ШахиАнглия05’14

Културен център G8

10:30-12:30 – Състезателна програма / игрални филми – 120‘

заглавиережисьордържававреметраене
ДобриОрлин МилчевБългария27’00
В името на красотатаБренда ЛиенГермания08’41
Кралицата на небетоСаймън МаниянСАЩ14’58
МилостМая КезелИзраел18’00
ЙоанаСимон ФистерШвейцария28’00
МомиченцеЙотам КниспелИталия06’30
СамираШарлот РолфГермания16’28
Моят пастелен святМерт Инан, Джемре ЯлмъзТурция02’13

13:00-14:00 – Състезателна програма / анимационни филми – 60‘

заглавиережисьордържававреметраене
РоджърСоня Сендон Киреса, Сара Естебан Киера, Арнау Годия МонтесиносИспания07’35
След сигналаСаманта МаурерСАЩ02’26
СтилШибо ЧенКитай02’45
Око за окоСтив Баче, Луиз ПетерГермания04’24
Играчки за самотнициИън ГраготисСАЩ03’57
Чуждо тялоМарта МагнускаПолша07’00
Мелгран Деботе, историята на момчето с вълшебните бенкиМорган Марино, Клер БорделФранция06’00
Как да накараш хората да те харесватАлександра ЯковлеваРусия03’56
КлиторътЛори Малепар ТраверсиКанада03’15
Още тамДи Джей КимСАЩ02’42
С други думиТал КанторИзраел05’56
ИндигоДжим ЛиСАЩ03’05
Чаша чайЕлиф БоячоглуИрландия05’09

14:30-16:30 – Състезателна програма / игрални филми  - 90‘

заглавиережисьордържававреметраене
Как се запознах с Неджи и лудия БорГеорги СветломировБългария14’00
ИгратаФилип ЗадроХърватска07’28
Медни жициХасан НаймабадиИран10’05
ЗадръжХайруллах ЕкерТурция07’30
Мелодията на неочакваните срещиЕвгения КазанкинаРусия12’30
АннаОр СинайИзраел24’00
ЗасадаКозима ФрайШвейцария15’00

Кинозала НАТФИЗ

17:00-18:00 - Специална селекция късометражни филми на студенти от Академия по изкуствата Белград, Сърбия 

заглавиережисьоркатргориявреметраене
АфриканецМихайло Вуловичдокументален13’32
ВераАлександър Савичигрален24’00
Любов по време на контролВладимир Каранигрален04’52
НравНеманя Младеновичдокументален13’25

18:00-20:00 – Състезателна програма / документални филми – 120‘

заглавиережисьордържававреметраене
Къщата на няматаТамар КайИзраел30’00
Алцхаймер: История за любовГабе Шимел, Моника ПетрицелиСАЩ16’24
Човечността мигрираЕнеа ГегаТурция25’17
Моят домДенис КхумалиЗимбабве14’40
Записи от един революционерСкот УилисАнглия15’30
Турци Агачери: дърварите на АнатолияЕлиф ЕртюркТурция19’50

Културен център G8

10:30-12:30 – Състезателна програма / игрални филми – 120‘

заглавиережисьордържававреметраене
ЖениАнастасия МарсаковаРусия14’15
Последно повикванеМилена ГружичСърбия17’00
СинътКатарина ВолГермания22’28
В очакване на ГодоСезер АггезТурция15’20
За Ана. Твой, Дядо КоледаМирона РадуРумъния13’00
ЗавръщанеГабриел УрбонайтеСАЩ19’00
ПотапянеСимон ИнтихарСловения14’58
Око за окоАнтоанета КусиджановичХърватска05’00

13:00-14:00 – Извън състезателна програма / експериментални филми – 60‘

заглавиережисьордържававреметраене
Помни, че си смъртенНина ШинаГермания13’15
КрачкаДжоуи ЛизаСАЩ05’16
НасънАна ГорскаПолаша03’37
Подстригах се, защото не държа да ме харесвашАндреа КранецСловения06’53
ТрепетиМусаб ТекинТурция05’25
МесоДжордан УипълСАЩ05’17
Градски звуков спектърМарина ШнайдерГермания03’43
(Не)реаленХуан Шен-ЮанТайван03’10
Изкривено времеЖулиен ДесрошеСАЩ04’25
Фосфорни душиЛеонардо МартинелиБразилия03’05

14:30-16:00 – Състезателна програма / игрални филми – 90‘

заглавиережисьордържававремераене
ДовижданеЕди Шварц, Йордан ПетковБългария15’00
Понеделник: ЗатвореноХенри УилетСАЩ15’00
+90(ТР)Емре СайгъТурция06’30
Хора в лодкаПол МешуГермания28’49
Първа срещаРори ЕдуардсАнглия08’03
Изглежда, че сме самиКатарина КолевичСърбия18’00

Кино Евро Синема

16:00-17:00 – Специални прожекции младо българско кино „Ранно пиле в полет“

заглавие режисьор награда времетраене
Семеен портрет Димитър  Сарджев „Ранно пиле“ 5 29’00
Честит рожден ден, мамо Слава Дойчева „Ранно пиле“ 8 14’00
Оловно сърце Слава Дойчева „Ранно пиле“ 10 21’00

17:00-18:00 – Специални прожекции младо българско кино „Ранно пиле в полет“

заглавиережисьорнаградавреметраене
Минутите след товаНиколай Тодоров„Ранно пиле“ 218’00
Три дни в СараевоНиколай Тодоров„Златна Роза“ 201450’00

Кинозала НАТФИЗ

18:00-20:00 – Състезателна програма / документални филни – 120‘

заглавиережисьордържававреметраене
Сребърната планинаАрмин ТалхамерАвстрия29’58
НепобедимитеАбиджет КуманИндия11’27
БелезиИва СакалитеЛитва11’43
Хайде, да вървим!Бисерка СуранХоландия22’36
Супун Ксик-последната от пастирките ВакхиМухамад ЗияПакистан13’00
Забранено... за обикновена вода!Йоан ВинтилаРумъния13’04
Прекратени животиХуао МакулБразилия14’10
Кожа и костиАвгустин ЛобеАвстралия08’46

Културен център G8

10:30-11:30 – Състезателна програма / анимационни филми – 60‘

заглавиережисьордържававреметраене
Лисича опашкаДоосун ШинКорея02’18
Един от момчетатаМатеуш МичниевскиАнглия03’18
ХъмТом ТелърСАЩ08’30
ПътуванетоПутима ВондепраситхСАЩ02’20
Измерението на АлънДжак КлинчАнглия08’46
ПрожекторОталия КосФранция02’54
ПощаАндрю Скот, Лаура Мак МахонАнглия04’52
Пиратска целувкаТобиас ТребелярГермания01’30
Тунум МасФриц УиджаджаИндонезия07’33
ПроекцияБерил АлиСАЩ05’40
ЕваЗахра Джафар ЗадехИран05’18
ИзборФредерико БригидаПортугалия01’41
КвадратътЯков КруговикРусия04’00
Земни червеиВеселин ПанайотовБългария03’00

12:00-13:00 - Състезателна програма / документални филми – 60‘

заглавиережисьордържававреметраене
Втора кожаОрсол КафмолаАлбания16’27
СъседиГабриел КотивариГрузия14’32
НадеждаТолга ТатлъТурция02’50
Да живееш зад числатаМартин РиидАнглия14’24
Погледът на затворени очиДора ФилиповичСърбия16’00

13:30-15:30 – Състезателна програма / игрални филми – 120‘

заглавиережисьордържававреметраене
НазадНикола ЗдравковичСърбия29’00
Половин святЖером ФурерШвейцария18’29
Хлапето с омаритеДжоузеф Чен Чие СуТайван19’57
Калифорнийска мечтаСахир СетиСАЩ09’53
АмерикаАлександра ТерпинскаПолша29’58
ПропагандаНаталия ВтулкинаРусия12’30
ИзгубенитеДима ЛохманГермания18’36

Кино Евро Синема

16:00-17:00 – Специални прожекции младо българско кино „Ранно пиле в полет“

заглавиережисьорнаградавреметраене
ВраговеХристо СимеоновРанно пиле 1121’00
СинътХристо СимеоновЗлатна Роза 201529’00

17:00-19:00 – Специални прожекции младо българско кино „Ранно пиле в полет“

заглавиережисьорнаградавреметраене
ИграКристина Грозева„Ранно пиле“ 301’00
Семейна терапияПетър Вълчанов„Ранно пиле“ 413’00
УрокКристина Грозева, Петър Вълчанов„Сан Себастиан“ 2016105’00

Културен център G8

10:30-11:30 – Състезателна програма / анимационни филми – 60‘

заглавиережисьордържававреметраене
ПтичкаЕлена НиколоваБългария04’00
Хамлет. КомедияЕвгени ФадеевРусия05’00
Нощна смянаЛара АриканСАЩ02’13
Светъл погледСайед M. ТабатабаеИран07’34
Газ до дупкаСамуел Малоун, Джейк ЕлисСАЩ06’15
Ангелска звездичкаУей-Ченг СуТайван03’03
Първи снягЛенка ИванчиковаЧехия13’34
ЛинияМия Роуз ГодарАнглия03’03
Огромните зъби на ЧарлиЕстер Лален, Яо Ксин,Валънтин Себин, Камий ВернинаФранция06’00
МигътКари Зенгуон ОСАЩ02’29
Мопс на войнаМартин КембълНова Зеландия02’30
Право напредДюкан СекумбаСАЩ02’48
СтраховеНата МетлюкУкрайна/САЩ02’00

12:00-14:00 - Състезателна програма / игрални филми – 120‘

заглавиережисьордържававреметраене
Магазин за вечен животИзу КсюКитай/САЩ22’00
ХермафродитДжемиле ЮнверТурция07’22
Домашен арестМатиас СалиШвейцария13’27
ДивалиРадж ТриведиСАЩ03’00
Ненаучени уроци 14\41Нина ВедмитскаяРусия23’40
Познавам убиеца сиАриф АкденизлиТурция14’16
ПалеонтологияПабло  КайсаяШвейцария13’12
Виенско колелоДушко СтанивукСърбия15’40
План БСимона СаваРумъния09’00

Аула НАТФИЗ

17:00 -18:30 – Церемония по награждаването